LAFIT
LAFIT Alair Honeycomb Black Honeycomb Spike Light Accessory For 9W NA LFSP026
₹389
₹234
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Transform outdoor areas with LAFIT Alair Honeycomb For 9W Accessory. Black finish complements modern architecture. NA (Lamp Not Included) at omnidirectional beam angle, standard rated. Measures compact. Honeycomb for 9W Alair. Suitable for various outdoor lighting applications.
Specification
| Type | Spike Light Accessory |
| Wattage/Power | For 9W |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Honeycomb for 9W Alair |
| Mounting Options | Accessory |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Specification | For 9W |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Backyard, Porch – Public Spaces: Pathways |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Kitchenroom
Neptune Lights
Neptune Lights L-CONNECTOR (FOR LED STRIP) N/A LED Strip Accessory Flat - - NO
Price on Request
Expert Pick for Backyard – Public Spaces: Pathways
Neptune Lights
Neptune Lights Extension Pipe (NL-PR301) GREY Outdoor Accessory Cylinder - - NO
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights WIRE CONNECTOR (FOR LED STRIP) N/A LED Strip Accessory Flat - - NO
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories