Description
LAFIT's Meraki 10W magnetic track fixture features Champagne Gold construction with 30K LED technology. 120° beam angle ensures optimal light distribution from its Ø100.5mm x 18 form factor. Adjustable capabilities make it perfect for accent lighting in commercial and residential spaces.
Specification
| Type | COB |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 24VDC |
| Body Color | Champagne Gold |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Adjustable |
| Light Color | 30K |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Bridgelux |
| IP rating | IP-20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø100.5mm x 18 |
| Specification | Track Light, 120°, Ra >80 |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-165 5W MATT BK COB Spot Rectangular 5W 3K MICRO-05-165 5W
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories