MASCON
MASCON ML-H1001 800M Black Decorative BRUNO DONUT 75W 4000K
₹13570
₹9499
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
MASCON ML-H1001 800M BRUNO DONUT 75W decorative ceiling light with Black body. Ring-shaped (donut) design for modern aesthetics. 4000K Natural White illumination with wide 130° beam angle. D800*W100*H50 dimension. Surface mount or suspended installation. Epistar LED. 24-month warranty.
Specification
| Type | BRUNO DONUT |
| Wattage/Power | 75W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 130° |
| Base Type | NO |
| Light Color | 4000K |
| Cut Hole size | SF MOUNT/SUSPENDED |
| Mounting Options | Surface/Suspended |
| Led Make | Epistar |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 24 Months |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D800*W100*H50 |
| Specification | BRUNO DONUT, 75W, 130° beam, Epistar |
| Industry | Commercial, Residential |
| Type of rooms | Office, Living Room, Hotel Lobby, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories