N.Decor
N.Decor 5286-D600 SMOKE+BK Modern Round 60W - NO
₹59000
₹47200
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 5286-D600 brings elegance as a Pendant in SMOKE & Black finish. Powered by 60W. Sized D600mm with Iron+Glass+Acrylic construction. Suited for living rooms, dining areas & event spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 60W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | SMOKE+BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | D600mm |
| Specification | Power: 60W | Voltage: 220-240V | Dimensions: D600mm | Material: Iron+Glass+Acrylic | IP: IP20 | HSN: 940550000 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories