N.Decor
N.Decor 5701/600 CH Decorative LED Drum - 3K/4K/6K NO
₹29500
₹23600
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 5701/600 is a premium Ceiling Light with a Drum silhouette and CH finish. Dimensions: 600mm. Constructed from Metal+Crystal, this fixture delivers dramatic ambient lighting perfect for Ceiling Lights in living rooms and banquet halls.
Specification
| Type | Drum |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | CH |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 600mm |
| Specification | Voltage: 220-240V | Dimensions: 600mm | IP Rating: IP20 | CCT: 3K/4K/6K | Material: Metal+Crystal |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Convention centers, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories