N.Decor
N.Decor Y43 COPPER Crystal Round Ring LED 126+126W 3K/4K/6K NO
₹47200
₹37760
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights Y43 Pendant in Copper finish. Powered by LED 126+126W. Tunable white (3000K/4000K/6500K). Dimensions: 800+500×H2000mm. Crafted from Stainless Steel+Crystal. Ideal for living rooms, dining areas & event spaces.
Specification
| Type | Round Ring |
| Wattage/Power | LED 126+126W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | COPPER |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 800+500×H2000mm |
| Specification | Power: LED 126+126W | Voltage: 220-240V | Dimensions: 800+500×H2000mm | Material: Stainless Steel+Crystal | IP: IP20 | HSN: 940540000 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories