LAFIT Morphix LFGL1227-14W Black Accessory Square 14W NA LFGL1227-14W
Inclusive of all taxes
1
Black
White
Description
LAFIT Morphix LFGL1227-14W 14W offers versatile lighting solutions with Black housing and Standard output. Features For 14W Only Top Frame construction for easy installation. Dimensions: SQ 100mm x 55mm. Excellent choice for highlighting artwork, merchandise displays, and architectural features.
Specification
Type Square
Wattage/Power 14W
Body Color Black
Base Type NO
Smart Features For 14W Only Top Frame
Cut Hole size SQ 90mm x 48mm
Mounting Options Recessed
IP rating IP-20
Power yes
Warranty 2 Years
Item Dimension LxWxH (mm) SQ 100mm x 55mm
Specification CRI: NA, Driver: NA
Industry RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W Panel Light Warm White 6 Inch Recessed Flood Light Chandelier