CHANGI
CHANGI CH 2202-3-6W BK Magnetic Track Linear Bar 6W 4K CH 2202-3-6W
₹2773
₹1941
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI CH 2202-3-6W 6W slim linear magnetic track bar delivers wide 90°° 4000K Natural White illumination along the track. Ultra-thin Black aluminium profile at just 320×12×13mm. Low-voltage 24V DC operation makes it safe and energy-efficient for residential ceilings and retail environments.
Specification
| Type | Linear Bar |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 90° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 4K |
| Lumens | 263 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 320×12×13mm |
| Specification | 6W, 24V DC, CRI≥90, IP20, Aluminium+PC |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market – Workspace: Corporate Office, Reception, Conference Room – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories