CHANGI
CHANGI SHOWER CH 194-30W WH COB Round 30W 3K CH 194-30W
₹11682
₹8177
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your space with the CHANGI SHOWER CH 194-30W 30W Track Art Light. The White body produces 3000K Warm White light at 8°, Features 355°/90° Rotation, Optional Filter Lenses (Honeycomb/Softening/Elliptical). Dimensions: φ112×H78mm. Perfect for museum, gallery and specialty retail accent lighting.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 30W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 8° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 355°/90° Rotation, Optional Filter Lenses (Honeycomb/Softening/Elliptical) |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1558 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Luminus |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ112×H78mm |
| Specification | 30W, 1558 Lm, 8° Beam, CRI≥95, IP20, Luminus LED, 2-Line Track, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, Institutions |
| Type of rooms | RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Choco boutique – Workspace: Reception, Corporate Office – Institutions: Schools, Colleges |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories