LAFIT
LAFIT Marbul Infinity Black Magnetic Track Round Spot 5W 4K LFTL1164E
₹4620
₹3234
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Marbul Infinity magnetic track light at 5W with 36° beam angle delivers precise 4000K Natural White illumination on 48VDC magnetic track systems. Black aluminium body, Ø60mm x 38mm dimensions, Cree chip with CRI Ra >90.
Specification
| Type | Round Spot |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 24VDC |
| Body Color | Black |
| Beam angle | 36° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 4K |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø60mm x 38mm |
| Specification | 5W | 36° | Cree | CRI Ra >90 | IP20 | 24VDC |
| Industry | RETAIL, Workspace, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique – Workspace: Corporate Office, Reception – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories