CHANGI
CHANGI CH 2202-6-3W BK Magnetic Track Globe 3W 3K CH 2202-6-3W
₹4248
₹2974
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI CH 2202-6-3W 3W globe-style magnetic track light offers wide-angle 3000K Warm White illumination through a clear spherical diffuser. 150°° beam spread ensures even ambient coverage. Size: 55×78mm, φ50mm globe. Ideal for restaurants, lounges, and living areas.
Specification
| Type | Globe |
| Wattage/Power | 3W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 150° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 145 Lm |
| Mounting Options | Track |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 55×78mm, φ50mm globe |
| Specification | 3W, 24V DC, CRI≥90, IP20, Aluminium+PC |
| Industry | RETAIL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Reception, Corporate Office |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for Watch Store
Neptune Lights
Neptune Lights MICRO-05-235 (5MM) BK COB Cylinder 5W 3K MICRO-05-235-3K
Price on Request
Expert Pick for Art Galleries
Neptune Lights
Neptune Lights NL-MT-CURVE-02 BK Grille Light Curved 12W 3K NL-MT-CURVE-02
Price on Request
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories