M DECOR
M DECOR MSHL75209 Black+Copper Decorative Decorative 36W 3K/4K/6K MSHL75209
₹20060
₹16048
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The M DECOR MSHL75209 redefines decorative lighting through its Black + Copper finish and premium Iron construction. This 36W Wall Light delivers tunable 3K/4K/6K illumination in 980x300 MM. Perfect for residential spaces.
Specification
| Type | Decorative |
| Wattage/Power | 36W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Black+Copper |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 980x300 MM |
| Specification | 36WW | 220-240V | Iron | Black + Copper | IP20 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Bathroom, Entrance – Workspace: Reception, Waiting Area, Corporate Office – Restaurants: Lounge Area, Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories