N.Decor
Neptune Lights 10064-10-S-GDA FGD+Milk Multi-Light Floral Cluster - 3K 10064-10-S-GDA
₹44604
₹35683
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 10064-10-S-GDA pendant light featuring FGD+Milk body with Aluminum+Iron+Glass construction. Designed for pendant mounting with dimensions 580x580x280+3000mm. 3000K Warm White illumination Ideal for residential and dining.
Specification
| Type | Floral Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | FGD+Milk |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 580x580x280+3000mm |
| Specification | 10-light cluster, FGD+Milk, Aluminum+Iron+Glass, LED 3000K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories