N.Decor
N.Decor GD Multi-Light Rod Cluster 3IN1 7348-31GD
₹120360
₹96288
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 7348-31GD: A decorative Iron+Glass pendant in GD finish. Measuring 800x4000mm, this statement piece tunable 3-in-1 CCT (3000K/4000K/6500K) transforms residential and dining spaces.
Specification
| Type | Rod Cluster |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3IN1 |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 800x4000mm |
| Specification | 31-light cluster, GD, Iron+Glass, LED 3IN1, 800x4000mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Convention centers, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories