CHANGI
CHANGI KERNEL CH HL-2527-100 Sandy Silver + White Decorative Round 5W 3K CH HL-2527-100-1X5W
₹18880
₹13216
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI KERNEL CH HL-2527-100 5W pendant mount crafted from Metal + Premium Glass, finished in Sandy Silver + White. Dimensions: φ165x1500mm. Ideal for entryways, dining areas, and atrium-style stairwell spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sandy Silver + White |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ165x1500mm |
| Specification | G9 LED 3000K; Material: Metal + Premium Glass; Finish: Sandy Silver + White; Size: φ165x1500mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Kitchenroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories