CHANGI
CHANGI PLAKA CH H-2336-90W Champagne Gold Decorative Rectangle Linear 90W 3K CH H-2336-90W
₹54221
₹37955
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your interiors with the CHANGI PLAKA CH H-2336-90W, a 90W pendant light featuring premium Metal + Glass construction. Its Champagne Gold finish and 3000K Warm White light tone create a warm, inviting glow. Dimensions: 930x190x1500mm. Ideal for living rooms, dining areas, and feature wall installations.
Specification
| Type | Rectangle Linear |
| Wattage/Power | 90W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Champagne Gold |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Sanan Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 930x190x1500mm |
| Specification | 90W, Metal + Glass, Champagne Gold, 3000K Warm White, 930x190x1500mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mandapam |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories