CLARA DECOR
CLARA DECOR 1207-3IN1 LED Round 400MM BK LED Chandelier Round 24W 3K/4K/6K NO
₹3393
₹2375
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
From the CLARA DECOR series, the 1207-3IN1 LED Round 400MM pairs a Black body with built-in 3-in-1 LED tuning (3000K / 4000K / 6500K). Dimensions: 400MM. A statement chandelier ready for living rooms, restaurants, mandapams, and luxury lounges.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 400MM |
| Specification | 24W LED, CCT: 3K/4K/6K, Size: 400MM, Pendant mount |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance, Bedroom – Restaurants: Banquet halls, Reception, Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mandapam, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories