LAFIT
LAFIT Meraki - Suspension Kit Champagne Gold Driver/Accessory Suspension Kit (Driver Box + Cable + Conductor + Holders) - - LFSK1123X060
₹29677
₹17806
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT Meraki Suspension Kit structural accessory in Champagne Gold – Suspension kit (Driver Box + Cable + 1pc Conductor + 2pcs Holder), 60W Driver. Ø60mm x 245mm; Hanging Cable L. 1000mm. Required hardware for proper installation of LAFIT pendant systems.
Specification
| Type | Suspension Kit (Driver Box + Cable + Conductor + Holders) |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Body Color | Champagne Gold |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Suspension Kit Driver Capacity 60W |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Ø60mm x 245mm; Hanging Cable L. 1000mm |
| Specification | Suspension Kit for LFXPL1123X; Driver Capacity 60W; Meanwell/Eaglerise Driver |
| Industry | Workspace, RETAIL, RESIDENTIAL |
| Type of rooms | Workspace: Corporate Office, Reception – RETAIL: Watch Store, Art Galleries – RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories