N.Decor
N.Decor 1224-12 GD Decorative Mushroom Glass - - NO
₹23128
₹18502
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 1224-12 combines artistry and illumination in a striking Mushroom Glass design. With its GD finish and Iron+Glass construction, this pendant measures 600x3000mm. Compatible with standard bulbs, allowing flexible color temperature selection. A statement piece for contemporary dining rooms and reception areas.
Specification
| Type | Mushroom Glass |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | E27 |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 600x3000mm |
| Specification | Iron+Glass, 600x3000mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance, Bedroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories