N.Decor
N.Decor 82179-750 Smoke+Shiny BK Decorative LED Ring with Globe 40W - NO
₹67850
₹54280
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 82179-750 is a premium Chandelier with a Ring with Globe silhouette and Smoke+Shiny BK finish. Rated at 40W, it Dimensions: W600xH240mm. Constructed from Iron+Glass+Acrylic+Aluminum, this fixture delivers dramatic ambient lighting perfect for Chandeliers in living rooms and banquet halls.
Specification
| Type | Ring with Globe |
| Wattage/Power | 40W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Smoke+Shiny BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | W600xH240mm |
| Specification | Power: 40W | Voltage: 220-240V | Dimensions: W600xH240mm | IP Rating: IP20 | Material: Iron+Glass+Acrylic+Aluminum |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Convention centers, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories