N.Decor
N.Decor 8258/6 GD+BK Crystal Round 40W 3K/4K/6K NO
₹31860
₹25488
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Illuminate your space with Neptune Lights 8258/6, a premium Chandelier in Gold & Black. Powered by 40W. Tunable white (3000K/4000K/6500K). Measuring 980×980×2000mm, made from Iron+Crystal. Perfect for living rooms, dining areas & event spaces.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 40W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD+BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 980×980×2000mm |
| Specification | Power: 40W | Voltage: 220-240V | Dimensions: 980×980×2000mm | Material: Iron+Crystal | IP: IP20 | HSN: 940527000 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories