N.Decor
N.Decor NL-DWL-025 GD Decorative Dome LED 3000K NL-DWL-025
₹5133
₹3593
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your interiors with the Neptune Lights NL-DWL-025 wall light featuring a stunning Gold body. Built with high-quality iron+resin, this surface light has dimensions of 180×350mm and offers 3000K Warm White illumination. A sophisticated choice for residential and boutique hotel applications.
Specification
| Type | Dome |
| Wattage/Power | LED |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3000K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 180×350mm |
| Specification | LED, Iron+Resin, 3000K CCT, 180×350mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories