N.Decor
N.Decor NS60863-6+3P SGD+GD+Amber Modern Round - 3K NO
₹82600
₹66080
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights NS60863-6+3P: a statement Chandelier in Silver Gold & Gold & Amber. Suitable for various bulb types. Warm white 3000K illumination. Size: 780×715mm. Iron+Glass build quality. Recommended for living rooms, dining areas & event spaces.
Specification
| Type | Round |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | SGD+GD+Amber |
| Base Type | E27 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 780×715mm |
| Specification | Voltage: 220-240V | Dimensions: 780×715mm | Material: Iron+Glass | Base: E27 | IP: IP20 | HSN: 940570000 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Banquet halls, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories