Neptune Lights
Neptune Lights 66365/1 BK LED Ring with Globe 12W 3K
₹6726
₹4036
40% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Introducing the Neptune Lights 66365/1 - a designer Pendant Light in Black finish. With 12W output and 3000K Warm White color temperature, it's both functional and stylish. Dimensions: varies. Suited for living rooms, dining areas, bedrooms, and hospitality spaces.
Specification
| Type | Ring with Globe |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Specification | Pendant Light, LED, 12W |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Kitchenroom, Bedroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-RD-902 30W BK+WOOD Ring Light Round 30W - NL-RD-902
Price on Request
Expert Pick for LIVING ROOM
Neptune Lights
Neptune Lights NL-HL-060 BK+WH Decorative Multi-Pendant Acrylic E27 - NL-HL-060
₹4744
₹5930
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories