CHANGI
CHANGI KERNEL CH HL-2527-800 Gun Black + White Decorative Round 40W 3K CH HL-2527-800-8X5W
₹224200
₹156940
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Discover the CHANGI KERNEL CH HL-2527-800, a Chandelier piece showcasing Metal + Premium Glass and Gun Black + White finish. Dimensions: φ930x290mm. A bold centerpiece for modern dining rooms, lounge bars, and boutique hotel lobbies.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 40W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gun Black + White |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Pendant |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ930x290mm |
| Specification | G9 LED 3000K (8 lamps); Material: Metal + Premium Glass; Finish: Gun Black + White; Size: φ930x290mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Reception, Conference Room, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories