CHANGI
CHANGI OSAC Dark Grey Outdoor Rectangle Up-Down with Wood Accent 2X5W 3K CH 2303-2X5W
₹14455
₹10119
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Designed for architectural outdoor lighting, the CHANGI OSAC 2X5W features a Dark Grey Aluminium body and Hongli LED module. Wall-mounted luminaire delivering both upward and downward lighting, enhanced with wooden accents for a stylish aesthetic. 24° beam angle projects 450 lumens at 3000K Warm White. With IP54 rating and dimensions 100×83×320mm, it excels in villas, hotels, and commercial exteriors.
Specification
| Type | Rectangle Up-Down with Wood Accent |
| Wattage/Power | 2X5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 24° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 450 |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Hongli |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 100×83×320mm |
| Specification | 2X5W, IP54, 24° beam, 450 lm, 3000K, Hongli LED, CRI≥80, Aluminium |
| Industry | RESIDENTIAL, RETAIL, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Porch, Backyard, Bathroom – RETAIL: KIOS Outlet, Art Galleries – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories