CHANGI
CHANGI ZIMA 25.2W Ring Hanging Brushed Gun Black Decorative Glass Round Disc 25.2W 3K CH H-2310-6-25.2W
₹91627
₹64139
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Hang a sculptural luminaire over your space with the ZIMA CH H-2310-6-25.2W. This 25.2W pendant in Brushed Gun Black marries premium materials craftsmanship with soft 3000K Warm White illumination, output 2520 Lm. Sized φ500x1500mm, ideal for premium homes and hospitality interiors.
Specification
| Type | Round Disc |
| Wattage/Power | 25.2W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Brushed Gun Black |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 2520 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | Cree |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ500x1500mm |
| Specification | 25.2W | 3K | φ500x1500mm | 2520 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Workspace: Reception, Waiting Area – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories