M DECOR
MD MSXWL11601 COPPER(RG) Decorative Decorative with Acrylic - 3-in-1 (3K/4K/6K) NO
₹18880
₹15104
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The MD MSXWL11601 designer wall light brings artistic flair to your interiors. Meticulously constructed from Metal + Acrylic with a captivating Rose Gold finish, this sconce creates inviting light patterns. Integrated LED with 3-in-1 color temperature switching (3000K/4000K/6500K) offers versatile lighting moods. Size: L 310 (MM). Perfect for accent lighting in living rooms and entryways.
Specification
| Type | Decorative with Acrylic |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | COPPER(RG) |
| Base Type | Integrated LED |
| Smart Features | 3-in-1 CCT Switchable |
| Light Color | 3-in-1 (3K/4K/6K) |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | NO |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L 310 mm |
| Specification | Material: Metal + Acrylic, Finish: Rose Gold, Holder: LED 3in1, Size: L 310 (MM) |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories