N.Decor
N.Decor 1909 Copper LED Integrated Copper Round Wall Light 12W 3K 1909
₹5900
₹4720
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights 1909 wall light in Copper finish, powered by 12W. 3K illumination for ambiance-rich spaces. Dimensions: 300 mm. Ideal for living rooms, dining spaces, and upscale interiors.
Specification
| Type | Copper Round Wall Light |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Copper |
| Beam angle | 180° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300 mm |
| Specification | Power: 12W | Voltage: 220-240V | CCT: 3K | IP: IP20 | Material: Iron | Size: 300 mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Lounge Area, Reception, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Community centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories