N.Decor
N.Decor 6860 WH WH LED Decorative - 3K/4K/6K 6860 WH
₹5133
₹4106
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring warmth and character to any room with the Neptune Lights 6860 WH in White. Stainless Steel+Iron+Glass craftsmanship meets Tunable White (3000K-6500K) illumination in a compact 420x260x130mm fixture perfect for living spaces and dining environments.
Specification
| Type | Decorative |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 420x260x130mm |
| Specification | CCT: 3K/4K/6K | Material: Stainless Steel+Iron+Glass | IP: IP20 | Size: 420x260x130mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Mini halls – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories