CHANGI
CHANGI CAP Dark Grey SMD Square Frame 22W 3K CH W-17500-22W
₹14455
₹10119
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Transform outdoor spaces with the CHANGI CAP 22W wall light featuring Dark Grey body. Surface-mounted design delivers vertical illumination for boundary walls. 3000K Warm White output with 90° spread creates stunning commanding vertical light. Measures 276×200×179mm. IP65 rated for outdoor use.
Specification
| Type | Square Frame |
| Wattage/Power | 22W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 90° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Vertical Illumination |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1800 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Edison |
| IP rating | IP65 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 276×200×179mm |
| Specification | 22W | 90° beam | 1800 Lm | IP65 |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Porch, Backyard – Public Spaces: Pathways, Monuments, Public Parks – Workspace: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories