CHANGI
CHANGI LINDOR CH HL-2530-6 Gold + White Decorative Round 38W 3K CH HL-2530-6-38W
₹67260
₹47082
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI LINDOR CH HL-2530-6 38W pendant mount crafted from Aluminium + Milky White Glass, finished in Gold + White. Operates at 38W delivering 596 Lm of warm 3000K illumination. Dimensions: φ600x110x1500mm. A radial sputnik-style chandelier for grand living rooms, hotel lobbies, and showrooms.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 38W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold + White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 596 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ600x110x1500mm |
| Specification | Integrated LED 3000K (6 globes); Material: Aluminium + Milky White Glass; Finish: Gold + White; Size: φ600x110x1500mm; Flux: 596 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Workspace: Reception, Conference Room, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Expert Pick for LIVING ROOM
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD 8911/18 Brass LED Decorative Crystal Floral Vine - - CD 8911/18
₹53690
₹76700
Expert Pick for Dining room
CLARA DECOR
CLARA DECOR CD D6974 GD Crystal Chandelier Oval Crystal Drum - 3K CD D6974
₹11564
₹16520
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories