CHANGI
CHANGI MALAKI 75W Hanging (15 Lamps) Champagne Decorative Cluster Cluster Globe with Leaves 75W 3K CH H-2309-G9-5WX15
₹111215
₹77851
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Hang a sculptural luminaire over your space with the MALAKI CH H-2309-G9-5WX15. This 75W pendant in Champagne marries premium materials craftsmanship with soft 3000K Warm White illumination, output 7500 Lm. Sized φ600x1500mm, ideal for premium homes and hospitality interiors.
Specification
| Type | Cluster Globe with Leaves |
| Wattage/Power | 75W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Champagne |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | G9 |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 7500 Lm |
| Mounting Options | Pendant |
| Led Make | G9 LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ600x1500mm |
| Specification | 75W | 3K | φ600x1500mm | 7500 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Restaurants: Banquet halls, Reception, Lounge Area – Party Halls: Banquet halls, Convention centers, Mandapam |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories