CHANGI
CHANGI MOBA Dark Grey SMD Round Footlight 5W 3K CH 9043-5W
₹5192
₹3634
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The MOBA outdoor wall luminaire from CHANGI combines durability with design—5W Dark Grey construction. Asymmetrical surface-mounted footlight illuminates floors without glare. Beam angle: 120°, Dimensions: Φ150×35mm. IP54 rated for outdoor use. Perfect for staircases, pathways, and low-level wall accents.
Specification
| Type | Round Footlight |
| Wattage/Power | 5W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Dark Grey |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Asymmetric Anti-Glare |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 483 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan |
| IP rating | IP54 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | Φ150×35mm |
| Specification | 5W | 120° beam | 483 Lm | IP54 |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Porch, Backyard – Public Spaces: Pathways, Public Parks |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories