Changi
Changi OPA CH W-2382-24W Silver Leaf Sculptural Wall Folded Sculptural Form 24W 3000K NO
₹16697
₹11688
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Wall-mounted elegance defines Changi's OPA CH W-2382-24W fixture: a 24W luminaire in Silver Leaf producing 3000K Warm White illumination. The Aluminium + Iron + PC body in 300×300×130mm format casts 1161 Lm of clean, even light suited to bathrooms, vanity zones, and architectural detailing.
Specification
| Type | Folded Sculptural Form |
| Wattage/Power | 24W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Silver Leaf |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3000K |
| Lumens | 1161 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Edison Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 300×300×130mm |
| Specification | 24W, 3000K, 300×300×130mm, Aluminium + Iron + PC, Edison Led |
| Industry | RESIDENTIAL, RETAIL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Entrance, Study Room – RETAIL: Art Galleries, Watch Store, Choco boutique – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories