CHANGI
CHANGI PAUL CH W-2337-7W Sand Black Decorative Round with Opal Glass 7W 3K CH W-2337-7W
₹11446
₹8012
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Elevate your interiors with the CHANGI PAUL CH W-2337-7W, a 7W wall light featuring premium Aluminium & Glass construction. Its Sand Black finish and 3000K Warm White light tone create a warm, inviting glow. Dimensions: φ100x159x250mm. Ideal for living rooms, dining areas, and feature wall installations.
Specification
| Type | Round with Opal Glass |
| Wattage/Power | 7W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Sand Black |
| Beam angle | 120° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 420 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Bridgelux Led |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ100x159x250mm |
| Specification | 7W, Aluminium & Glass, Sand Black, 3000K Warm White, φ100x159x250mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Waiting Area, Reception – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories