CHANGI
CHANGI RAFFLE 36W SL Wall Grazer Inground Linear 36W 3K CH 2375-36W
₹37760
₹26432
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Illuminate outdoor walkways with the RAFFLE 36W 36W drive-over inground light from CHANGI. Silver body houses a 3000K Warm White LED with 10°x60° optics, rated IP67 for ground-level installation. Body size 1000×103×80mm with cut hole 990x70x100mm. Perfect for driveways, parks, and public pathways.
Specification
| Type | Linear |
| Wattage/Power | 36W |
| Voltage | 24V DC |
| Body Color | SL |
| Beam angle | 10°x60° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Wall Washer |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 990x70x100mm |
| Lumens | 2700 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Osram |
| IP rating | IP67 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 1000×103×80mm |
| Specification | Material: Aluminium | CRI ≥80 | 10x60° wall grazing optics |
| Industry | RESIDENTIAL, Public Spaces, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: Entrance, Backyard – Public Spaces: Monuments, Pathways, Art Galleries – RETAIL: Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories