M DECOR
MD MSWL70183 Gold Decorative Designer 12W 3K NO
₹13570
₹10856
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Introducing the MD MSWL70183 designer wall light — a masterful blend of Iron + PC in a captivating Gold palette. This 12W luminaire emits 3000K Warm White light, casting beautiful patterns and warm ambiance. Size: 100 x 55 x H800 MM. Perfect for enhancing entryways, corridors, and feature walls in premium settings.
Specification
| Type | Designer |
| Wattage/Power | 12W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 100 x 55 x H800 MM |
| Specification | Iron + PC, Gold finish, LED 12W 3K |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area, Private rooms – Party Halls: Banquet halls, Convention centers |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories