N.Decor
N.Decor 3309/2 BK Decorative Oval Cage Tube 10W 3K 3309/2
₹5782
₹4626
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 3309/2 wall light features a stunning Oval Cage Tube design in BK finish. Surface-mounted and built with Metal+Acrylic, this decorative sconce adds an elegant focal point to any wall. Measuring 18x48cm, it suits living rooms and bedrooms and similar premium spaces perfectly.
Specification
| Type | Oval Cage Tube |
| Wattage/Power | 10W |
| Body Color | BK |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 18x48cm |
| Specification | 10W|-|18x48cm|Metal+Acrylic|NO|NO|94054900 |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Party Halls |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Entrance – Restaurants: Reception, Lounge Area, Banquet halls – Party Halls: BAR, Banquet halls, Mini halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories