N.Decor
N.Decor 3316 GD Decorative Round with Wood Backing 76W 3K/4K/6K 3316
₹5369
₹4295
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 3316 wall sconce redefines modern lighting with its Round with Jade Inlay form in GD. Tunable 3-in-1 LED with 3000K/4000K/6500K colour temperatures. Measuring 290×200mm, made from Iron+Jade — a stunning addition to residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Round with Wood Backing |
| Wattage/Power | 76W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | GD |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | 3K/4K/6K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 290×200mm |
| Specification | LED 76W | CCT:3K/4K/6K | Dim:290×200mm | IP20 | Iron+Jade | Gold |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories