N.Decor
N.Decor 83191-2 SMOKE Modern Cone Shade 8W - 940510150
₹11977
₹9582
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The Neptune Lights 83191-2 (83191-2) delivers exceptional decorative impact as a surface-mounted wall light. Its SMOKE body combines Iron, Glass, Acrylic, Aluminum for a refined aesthetic with integrated LED illumination. Measuring W415×H200mm, it adds elegance to bedrooms, reception areas, and fine dining spaces.
Specification
| Type | Cone Shade |
| Wattage/Power | 8W |
| Body Color | SMOKE |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | NO |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | W415×H200mm |
| Specification | 8W, Iron+Glass+Acrylic+Aluminum, W415×H200mm |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance, Dressingroom – Restaurants: Reception, Lounge Area – Workspace: Reception, Waiting Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories