N.Decor
N.Decor B3453/1 COPPER+AMBER Decorative Globe with Copper Disc 6W - B3453/1
₹3835
₹3068
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Neptune Lights B3453/1 brings a contemporary Globe with Disc design to your walls in COPPER+AMBER. Accepts standard holder bulb for customisable illumination. With dimensions of 180×350mm and Iron+Glass construction, this sconce is perfect for residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Globe with Copper Disc |
| Wattage/Power | 6W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | COPPER+AMBER |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 180×350mm |
| Specification | LED 6W | Dim:180×350mm | IP20 | Iron+Glass | Amber Glass Globe |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories