N.Decor
N.Decor C146 WH Decorative Round Marble Disc - 3K C146
₹9086
₹7269
20% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Upgrade your interior with Neptune Lights C146, a Round Disc wall lamp in WH finish. Emits a warm 3000K glow for cosy ambiance. Compact at 250×250×50mm and built from Marble, it delivers both style and function in residential and hospitality spaces.
Specification
| Type | Round Marble Disc |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | WH |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | NO |
| Warranty | 1 Year |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 250×250×50mm |
| Specification | LED 3000K | Dim:250×250×50mm | IP20 | Marble | White |
| Industry | RESIDENTIAL, Restaurants, Workspace |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room – Restaurants: Private rooms, Lounge Area – Workspace: Reception |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories