CHANGI
CHANGI LINDOR CH CL-2530 Gold + White Decorative Round 10W 3K CH CL-2530-10W
₹9440
₹6608
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Bring statement-making elegance to any room with the CHANGI LINDOR CH CL-2530 Ceiling Light. Built from Electroplated Metal + Milky White Glass in Gold + White. Operates at 10W delivering 532 Lm of warm 3000K illumination. Dimensions: φ180x230mm. Perfect for low-ceiling rooms, hallways, walk-in closets, and bathrooms.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 10W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold + White |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 532 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | BridgeLux |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ180x230mm |
| Specification | Integrated LED 3000K; Material: Electroplated Metal + Milky White Glass; Finish: Gold + White; Size: φ180x230mm; Flux: 532 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Bathroom, Entrance – Workspace: Private Cabin, Reception – Restaurants: Reception, Private rooms |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories