CHANGI
CHANGI PLEKO Ceiling Linear Gold Decorative Linear Flexible Linear 30W 3K CH C-2319-30W
₹27730
₹19411
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
Add subtle elegance to ceilings with the PLEKO CH C-2319-30W. This 30W flush-mount fixture features Gold finish, steel and glass body, and 3000K Warm White output at 1500 Lm. 100x3000mm sizing suits compact rooms and transitional spaces.
Specification
| Type | Flexible Linear |
| Wattage/Power | 30W |
| Voltage | 220-240V |
| Body Color | Gold |
| Beam angle | 360° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | NO |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 1500 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Sanan LED |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | 100x3000mm |
| Specification | 30W | 3K | 100x3000mm | 1500 Lm |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Entrance – Workspace: Reception, Corporate Office – Restaurants: Reception, Lounge Area |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories