CHANGI
CHANGI STACK Matte Black COB Round 15W TW CH 2505-15W
₹3009
₹2106
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
CHANGI STACK deep recessed downlight delivers superior glare control through its precision-engineered deep housing. Seoul Semiconductor LED with CRI ≥90 provides clean, high-quality illumination with dual 36°/60° beam angle options. Available in Pearl White, Matte White, Pearl Black, and Matte Black.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 15W |
| Body Color | Matte Black |
| Beam angle | 36° | 60° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Tunable |
| Light Color | TW |
| Cut Hole size | φ58mm |
| Lumens | 1158 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ65mm×108mm |
| Specification | LED: Seoul Semiconductor; CRI ≥90; IP20; Beam 36° | 60°; Material: Aluminium |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, Restaurants, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Bedroom, Dining room, Study Room – Workspace: Corporate Office, Conference Room, Private Cabin – Restaurants: Reception, Lounge Area – RETAIL: Art Galleries, Watch Store |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories