CHANGI
CHANGI EMPORIO WH COB Rectangle 2x20W 3K CH 2410-M-2x20W
₹7788
₹5452
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The CHANGI EMPORIO 2x20W (WH) delivers 3000K Warm White at a 15/24/38° beam angle with CRI≥90 for true-to-life colours. φ245×95mm profile fits 230x110mm aperture for seamless ceiling integration. Dual movable heads for flexible accent and task lighting. Ideal for galleries, boutiques, and premium interiors.
Specification
| Type | Rectangle |
| Wattage/Power | 2x20W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 15/24/38° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | 25° Tilt |
| Light Color | 3K |
| Cut Hole size | 230x110mm |
| Lumens | 4470 Lm |
| Mounting Options | Recessed |
| Led Make | Seoul Semiconductor |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ245×95mm |
| Specification | CRI≥90, IP20, Beam: 15/24/38°, Flux: 4470 Lm, Material: Aluminium, LED: Seoul Semiconductor |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room, Entrance – Workspace: Corporate Office, Conference Room, Reception – RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Hyper Market |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories