CHANGI
CHANGI DEGREE SURFO WH COB Round 12W 3K CH 9319-12W
₹5487
₹3841
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
The DEGREE SURFO (12W) by CHANGI brings 3000K Warm White illumination to any setting through a refined 3K aluminium body. The 12.5°-45° beam angle ensures efficient, targeted light distribution. Profile: φ65×H161mm. Features: Adjustable Focus. A premium solution for RETAIL.
Specification
| Type | Round |
| Wattage/Power | 12W |
| Body Color | WH |
| Beam angle | 12.5°-45° |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Adjustable Focus |
| Light Color | 3K |
| Lumens | 575-755 Lm |
| Mounting Options | Surface |
| Led Make | Lumileds |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Item Dimension LxWxH (mm) | φ65×H161mm |
| Specification | 12W, 12.5°-45° Beam, CRI≥80, IP20, Lumileds LED, CRI≥80, Telescopic Zoom Lens 12.5°–45°, Aluminium |
| Industry | RETAIL, Workspace, Restaurants |
| Type of rooms | RETAIL: Watch Store, Art Galleries, Choco boutique – Workspace: Corporate Office, Reception – Restaurants: Lounge Area, Banquet halls |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories