LAFIT
LAFIT Marbul Plus Black Magnetic Track 23mm Accessory In-track Driver 100W - LFPS10048I-1230
₹6107
₹4275
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT LFPS10048I-1230 100W in-track power supply for LFTL1230R/S-ARC-R0900MM and Circle LFTL1230R/S 0900MM magnetic tracks. Black, 230VAC. Dimensions L270 x W23 x H26.
Specification
| Type | In-track Driver |
| Wattage/Power | 100W |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | In-track Power Supply for 1230 Circle/Arc |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L270 x W23 x H26 |
| Specification | 100W Driver for Circle/Arc 1230 |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories