LAFIT
LAFIT Marbul Plus Black Magnetic Track 23mm Accessory Smart Driver 100W - LFPS10048I(BT)
₹6018
₹4213
30% OFF
Inclusive of all taxes
1
Description
LAFIT LFPS10048I(BT) 100W in-track power supply for Marbul magnetic systems. Compact LL175 x W57 x H18 driver delivers reliable 48VDC output to track-mounted fixtures. Smart control variants support Bluetooth or Zigbee dimming and scenes.
Specification
| Type | Smart Driver |
| Wattage/Power | 100W |
| Voltage | 230VAC/50Hz |
| Body Color | Black |
| Base Type | NO |
| Smart Features | Bluetooth Smart In-track driver |
| Mounting Options | Surface |
| IP rating | IP20 |
| Power | yes |
| Warranty | 2 Years |
| Item Dimension LxWxH (mm) | L175 x W57 x H18 |
| Specification | 100W Bluetooth Smart Driver, Lafit |
| Industry | RESIDENTIAL, Workspace, RETAIL |
| Type of rooms | RESIDENTIAL: LIVING ROOM, Dining room – Workspace: Corporate Office, Conference Room – RETAIL: Hyper Market, Art Galleries |
Brand Verified Products
100% original, directly from brands
Transparent Pricing
Clear prices & real-time availability
No Dealer Follow-ups
Get all the details on our website
On-Time Delivery
Reliable, scheduled delivery
Trusted by architects & Contractors | Brand - Verified Products | Pan India Supply
You Might Also Like
Similar products you may love
Search by Image
Drag & drop an image here
or click to browse
Searching for similar products...
Popular Searches
Downlight 10W
Panel Light
Warm White
6 Inch Recessed
Flood Light
Chandelier
Browse Categories